Nejprodávanější volně stojící myčky nádobí

Nejprodávanější volně stojící myčky nádobí. Nejlepší recenze má Siguro

Volně stojící nebo vestavěná? Pokud vaše volba padla na volně stojící myčku nádobí, hodnocení nejprodávanějších modelů vás bude zajímat. Při jeho tvorbě jsem vycházela z žebříčků popularity na známých webech. Heureka, Alza či Planeo. Prodejnost se sice mírně liší, přesto jsem vybrala 5 modelů, které se řadí mezi nejoblíbenější. Můj osobní názor můžete doplnit o své zkušenosti v komentářích na konci článku.

Publikováno: 05.11.2024
Aktualizováno: 07.11.2024
Obsah článku:

Nejprodávanější volně stojící myčky nádobí

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool WSFO 3O34 PF5*Zobrazit produkt
Siguro DW-F453S5*Zobrazit produkt
Candy CDPH 2L1047B5*Zobrazit produkt
Bosch SMS4EMI06E5*Zobrazit produkt
Amica DFV41E6aISMG5*Zobrazit produkt

Technologie 6. smysl je na spotřebičích Whirlpool jedním z nejzajímavějších parametrů. V tomto případě senzory rozpoznají velikost náplně a úroveň znečištění, tomu přizpůsobí teplotu, čas a výkon mycího cyklu. To opravdu není špatné. Energetická třída D se v případě myček nádobí řadí k těm lepším, spotřeba vody na jeden cyklus je pouhých 9 l vody a 0,67 kWh energie. Třída emise hluku je B, hlučnost 44 dB považuji za poměrně nízkou. Deset sad nádobí a 8 programů (6. smysl, předmytí, sklo, rychlý, eco, denní mytí, intenzivní a antibakteriální oplach) jsou dobrá čísla. Zamlouvá se mi technologie PowerClean Pro, která si poradí is velmi zašpiněným nádobím. Je výhodná, nicméně je podle mého názoru nejvhodnější nádobí před vložením do myčky zbavit co nejvíce nečistot. Chválím automatické otevírání dveří NaturalDry, dochází k němu teprve tehdy, když teplota klesne na přibližně 40 °C. K výrazným kladům patří technologie Multizone (zónové mytí), nádobí lze mýt ve vybraném koši, nemusí být naplněna, ale také antibakteriální oplachování. Mytí lze odložit až o 24 h, tuto možnost považuji za velmi užitečnou. Za zmínku stojí i modulární koš Flexi Space, sklápěcí držák talířů, vnitřní prostor myčky lze přizpůsobit dle potřeb, a třetí zásuvka. Přiznávám, tato úzká myčka nádobí (45 cm) mě zaujala a považuji ji za hodnou pozornosti.

Úzká myčka nádobí mě příjemně překvapila energetickou třídou C. Na jeden cyklus spotřebuje pouhých 8 l vody, na 100 cyklů jen 59 kWh energie. Hlučnost je stejně jako v případě Whirlpoolu 44 dB, čili myčka je tichá. Koeficient účinnosti sušení je 1,065, koeficient účinnosti mytí 1,125, kvalitu obou povrdili i spotřebitelé, takže jde o plus. Myčka pojme 10 sad nádobí, ale díky zónovému mytí (poloviční náplň, tedy pouze v dolním nebo pouze v horním koši) není nutné čekat, až se naplní. Chválím odložený start (max. o 24 h) a výběr programů, 8 není vůbec málo. Na výběr jsou automatický, intenzivní, univerzální, eco program, sklo, 90minutový, rychlý a opláchnutí. Automatické otevírání dveří (nastavuje se na ovládacím panelu) považuji za důležité, přesto se nejedná o samozřejmost. Nastavitelná výška horního koše (směrem nahoru i dolů) a multifunkční příborová zásuvka potěší, o něco méně dobrou zprávou jsou plastové prvky, které působí poněkud levně. Ve prospěch tohoto modelu hovoří nadstandardní 12letá záruka na invertorový motor a prodloužená 3letá záruka na celý spotřebič. Plusy jsou také antibakteriální filtr a duální ostřikovací ramena. Celkově působí zpracování kvalitně, chválí jej i spotřebitelé. Ovládání je řešeno pomocí mechanických tlačítek, o zvoleném programu informuje LED displej s bílým podsvícením. Působí jednoduše, což je jednoznačně pozitivem.

Tuto značku považuji za kvalitní, svědčí o tom energetická třída B (9 l vody na cyklus, 65 kWh na 100 cyklů) při kapacitě 14 sad nádobí. Třídu hlučnosti B, tedy 42 dB řadím také ke kladům. Koeficienty účinnosti mytí (1,121) a sušení (1,061) jsou na dobré úrovni. Programů je však jen 6 (eco, auto, intenzivní, hodinový, tichý a oblíbený – předmytí), chybí mi program sklo. Ovšem přes WiFi lze myčku připojit k Home Connect, kde lze stáhnout další programy. Start lze odložit (max. 24 h), u většiny myček se jedná o standard. Dobrou zprávou je možnost zvolit poloviční náplň, automatické přizpůsobení podle druhu mycího prostředku a také samočistící filtrační systém s třívrstvým zvlněným filtrem. Horní koš lze nastavovat (3 polohy), sklopné trny na talíře v horním i spodním koši a 2 výklopné etažéry na šálky v horním koši poskytují velkou variabilitu a rozšiřují využití myčky. Za pozornost stojí počítadlo tablet, push notifikace informující o aktuálním stavu spuštěného programu i kompatibilita s Amazon Alexa. Jedná se o moderní myčku nádobí známé značky, čemuž odpovídá i cena. Ta může od koupě odradit, ale myslím si, že by neměla.

Myčka nádobí Amica je mimořádně levná, přesto poněkud zamrzí energetická třída E, a tedy vyšší spotřeba (76 kWh/100 cyklů, 11 l vody/cyklus), a třída hlučnosti C (49 dB). Přitom se jedná o úzkou myčku s kapacitou 10 sad nádobí. Výkon mytí i sušení hodnotí spotřebitelé dobře, což je rozhodně plusem. Ovládání je dotykové a poměrně jednoduché, chybí mi displej, čas ukončení programu lze jen odhadovat. Milým detailem je zvukový signál ukončení mytí, ale chybí automatické otevírání dveří. Pozitivem je odložený start, jen jaksi absentuje informace, o kolik přesně jej lze odložit. Výběr programů je poměrně skromný (předmytí, rychlý, ECO, intenzivní, hygienický a super na běžně znečištěné nádobí), při dané ceně však dostačující. Nechybí program na poloviční náplň, plusem je koš na příbory, avšak variabilita vnitřního prostoru není vysoká. Díky nízké cenovce si tato myčka najde své fanoušky, musím však přiznat, mě až tak nezaujala.

Další levná myčka nádobí, opět patřící do energetické třídy E (75 kWh/100 cyklů, 9 l vody/cyklus) as třídou hlučnosti C (47 dB). Co se týče kvality mytí (1,121) a sušení (1,061), je na tom tento model opravdu dobře. Kapacita 10 sad nádobí je u úzkých myček standard. Chválím odložený start, byť max. pouze v 9 hod., výběr programů není velký, ale vzhledem k ceně nejde o kritiku. K dispozici je 5 programů, konkrétně jsou to Eco, univerzální, intenzivní, předmytí a zoom (32-minutový). Bohužel dveře se po ukončení cyklu neotevírají automaticky, avšak na konec cyklu upozorní zvukový signál. Potěšující je, že koše jsou nastavitelné, nechybí koš na příbory. Poslední mycí cyklus lze uložit do paměti, což si zaslouží pochvalu. Panel s mechanickými tlačítky a LED indikátory (upozorní např. na nedostatek leštidla či soli) vypadá jednoduchý na ovládání, avšak postrádá displej. Záleží-li vám na ceně a jste ochotni dělat kompromisy, dokáže posloužit dobře.

Mé tipy

Bez myčky nádobí si někteří neumí představit život. Souhlasím s tím, že se jedná o velmi užitečného pomocníka. Takovým je i model Mora SM 585 W s velmi dobrými recenzemi. Myčka nabízí prostor pro mytí 11 sad nádobí a 7 programů. Oblíbencům značky ETA dávám do pozornosti model 2747 90010D kapacitou 14 sad nádobí, který se řadí do energetické třídy D. Zajímavou volbou je Gorenje GS520E15S, tato úzká myčka sice pojme jen 9 sad nádobí a nabízí pouze 5 programů, ale je levná. Mě osobně zaujala i myčka Amica MVA637DCB, která příjemně překvapí energetickou třídou C i zajímavými funkcemi.

Další články z kategorie Velké spotřebiče

Vaše hodnocení:
(93.6%)