Nejprodávanější sous-vide vařiče. Nejlepší recenze má Salente
Pomalé vaření ve vakuu je zdravé vaření. Sous-vide vařiče jsou stále populárnější, mimořádné oblibě se těší nejen nejprodávanější modely. Prodejnost se na různých webech (např. Heureka, Alza apod.) mírně liší, vybrala jsem z nich 5 nejproduktů a připravila jejich hodnocení. Budu ráda, pokud jej doplníte o své osobní zkušenosti v komentářích pod článkem.
Nejprodávanější sous-vide vařiče
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Lauben Sous Vide Stick SV01 | Zobrazit produkt | |
Siguro SV-R850B | Zobrazit produkt | |
G21 Maestro | Zobrazit produkt | |
Salente ChefMax | Zobrazit produkt | |
G21 Trofeo | Zobrazit produkt |
Vskutku moderní ponorný sous-vide vařič, o čemž svědčí jeho propojitelnost s WiFi a možnost ovládání přes aplikaci. To mě zaujalo. Vařič se může používat v nádobě o min. objemem 6 la hloubkou 15 cm, toto je víceméně standard. Chválím rozsah nastavitelné teploty (10 – 95 °C), přesnost teploty +/- 0,5 °C a možnost nastavit čas vaření. Na konec vaření upozorní zvukový signál, který považuji za velmi praktickou záležitost, následně se přístroj vypne. Ovládání pomocí mobilní aplikace TUYA potěší, přestože podle mě nejde až o tak důležitý parametr, jelikož teplotu a dobu vaření lze nastavit přímo na rukojeti přístroje. Dobrou zprávou je, že v aplikaci se nacházejí také různé recepty. Podle recenzí není aplikace moc povedená, na mě působí jednoduše, jde vysloveně o věc vkusu. Musím pochválit odložený start vaření, ačkoli je dostupný jen v aplikaci. Jako výhodu vnímám i prodlouženou 3letou záruku na přístroj. Kombinace nerezavějící oceli a plastu nepůsobí levně. Dobré stránky rozhodně převyšují nad těmi špatnými a tento sous-vide vařič se vyplatí vyzkoušet.
WiFi ovládání přes mobilní aplikaci umožňuje také G21 Maestro. To vzhledem k ceně není až takovým překvapením. Nemilým překvapením však je plastové provedení. Pod ním se nachází ponorná část z nerezu s vnitřní topnou spirálou a vrchní část s elektronikou a dotykovým displejem. Vařič lze ovládat prostřednictvím displeje nebo přes aplikaci G21 Smart Home. Zvolit se v ní dá recept, následně přípravu přístroj přizpůsobí zvolené potravině, to se mi líbí. Teplota se dá nastavit v rozmezí 0 až 90 °C, což vnímám jako dostatečné, zajímavější je, že lze nastavit s přesností +/- 0,1 °C. Příkon je sice 1 200 W, ale výkon dosahuje „jen“ 900 W. Dobu přípravy lze nastavit na časovači přímo na přístroji, což je podle mě plusem. Možnost volby se vždy hodí. Max. objem nádoby je 30 l, min. se neuvádí, ale od Sigura se moc lišit nebude. Nebudu lhát, nezaujal mě až tak moc jako vařič Siguro SV-R850B, ačkoli aplikace vypadá o něco lépe.
Ponorný vařič nabízí nastavení teploty v rozmezí 20 – 95 °C, časovač a uchování teploty, vzhledem k ceně je to trochu málo. Konkurence v dané cenové kategorii nabízí WiFi připojení a ovládání přes aplikaci. Tento jednoduchý přístroj se dlouhodobě řadí k nejprodávanějším a podle portálu Heureka se jedná o Produkt roku 2020 až 2023, což svědčí o jeho kvalitách. Provedení přístroje se mi zamlouvá, je to kombinace nerezavějící oceli (spodní část) a plastu s elektronikou a dotykovým displejem. Ovládání je mimořádně jednoduché, řešené pomocí jednoho tlačítka. Podle recenzí teplotu drží na 0,5 ° C přesně as přístrojem se snadno a intuitivně pracuje. Vařič Lauben dokazuje, že v jednoduchosti je krása.
Vítěz (2021) a držitel ocenění Red Dot Design Award, design je opravdu povedený. Samozřejmě jde o plus, byť méně podstatné než funkcionalita. Výběr přednastavených receptů v paměti vařiče na mě zapůsobil, 18 v tomto případě není malé číslo, v dobrém mě zaujal také barevný TFT displej. Potěší, že k výběru lze přidat 5 vlastních receptů. Rozsah teplot sice není největší (40 – 90°C), možnosti nastavení času jsou široké (5 min – 100 h). Přesnost udržování teploty je ± 0,3 °C, to vůbec není špatné. Jako plus vnímám stahovací transportní a ochranný vak v balení, ale také voděodolnost IPX7 (vydrží 30 minut ponořený do hloubky 1 metru). Na rozdíl od konkurence je příprava pokrmů možná v hrncích o objemu 6 až 50 l (u většiny modelů je max. 30 l), a to v hrncích a nádobách z jakéhokoli materiálu, dokonce iz plastu určeného pro kontakt s potravinami. Zaujala mě indikace nízkého stavu vody, tuto funkci vnímám jako užitečnou. Varná jednotka je z nerezové oceli, držák je z plastu, vařič na první pohled působí kvalitně. Odnímatelný kryt z nerezavějící oceli výrazně usnadňuje čištění. Tento sous-vide vařič mě oslovil a považuji ho jednoznačně za skvělou volbu.
Ve prospěch tohoto modelu hovoří možnost nastavit teplotu v rozmezí 5 až 95°C s přesností na 0,1°C. Ponorný díl s vnitřní varnou spirálou je z nerezové oceli, vrchní část s elektronikou a kulatým dotykovým displejem je z plastu. To je víceméně standard, avšak plastová část nevypadá moc kvalitně. Provedení proto nechválím. Čas lze nastavit (chybí údaj o rozsahu), to je samozřejmě plus, vařit lze v nádobách o max. objemem 30 l, hladina nesmí být nižší než 11 cm. Ovládání je jednoduché, to je rozhodně pozitivní. Na displeji lze zobrazit aktuální i naposledy nastavenou teplotu, také čas zbývající do konce programu, spustit a ukončit program či nastavit požadovanou teplotu a čas. Tento vařič lze použít také na zmražené vakuované potraviny, což nebývá samozřejmost. Není vysloveně špatný, ale vzhledem k ceně bych čekala, že nabídne něco navíc.
Mé tipy
Sous-vide vařiče vás zaujaly, ale nejprodávanější se vám až tak nelíbí? K dispozici je mnoho dalších modelů. Aeno SV1. Cena není nejvyšší, přitom nabízí 4 přednastavené programy, teplotu lze nastavit do 95 °C a dobu vaření až na 100 hodin. Dobře hodnocený je voděodolný vařič Laica SVC107L, který se dodává s 5 sáčky. Steba SV 120 sice nemile překvapí cenou, ale zaujme výkonem a možnostmi nastavení. Milovníkům značky Klarstein dávám do pozornosti sous-vide vařič Quickstick Flex s funkcí časovače až do 60 hodin.