Nejprodávanější rychlovarné konvice

Nejprodávanější rychlovarné konvice. Nejlepší recenze má Lauben

Pokud nemáte kávovar, kávu či čaj si nejjednodušeji připravíte pomocí rychlovarné konvice. Ty nejprodávanější vám s tím jistě pomohou. Při hodnocení nejoblíbenějších rychlovarných konvic jsem vycházela z údajů o prodejnosti na stránkách jako Heureka, Alza atp. Jde jen o můj osobní názor na dané produkty, budu ráda, pokud jej doplníte o své zkušenosti.

Publikováno: 07.11.2024
Aktualizováno: 07.11.2024
Obsah článku:

Nejprodávanější rychlovarné konvice

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SWK 2090BK5*Zobrazit produkt
Home HM-EK-A155*Zobrazit produkt
Lauben EK17WS5*Zobrazit produkt
Tefal KO8518305*Zobrazit produkt
Xiaomi Mi Smart Pro5*Zobrazit produkt

Příznivý poměr cena/kvalita jsem u značky Sencor zmiňovala již vícekrát, tato konvice z její produkce není výjimkou. Zaujala mě nejen provedením, ale také funkcemi. Skleněné konvice totiž nejsou až tak běžné jako plastové nebo kovové modely. Přestože se mi designově líbí, sklo je poměrně nepraktické, pokud máte v domácnosti tvrdou vodu. Chválím objem, 2 l se řadí k těm větším, ale také příkon, 2 200 W se stará o rychlé ohřívání. Jako velkou výhodu vnímám možnost ohřívat vodu na zvolenou teplotu (50/70/80/90/100 °C), ale také funkci udržování teploty po dobu 30 min. Považuji ji za velmi praktickou, vzhledem k tomu, že sama si občas vzpomenu na to, že jsem vodu už dala sevřít, někdy i po půl hodině. Tato konvice sice po ohřevu vody na požadovanou teplotu zapípá, ale i tak se udržování teploty hodí. Líbí se mi, že každá přednastavená teplota má svoji barvu LED osvětlení, ta svítí během celého procesu ohřívání. Večer to sice může být místy otravné, ale barvy jsou jemné, což potvrdily i spotřebitelé. Samozřejmostí je vyjímatelný filtr, ten by měl být součástí každé konvice, avšak ne vždy je to samozřejmostí. Ovládání považuji za jednoduché, je nahoře na rukojeti, proto se nedá jen tak nechtěně zmáčknout něco, co nechcete. Musím říct, že Sencor mě mile překvapil a konvice mě zaujala.

Mimořádně levná nerezová konvice, nejde o výtku, nízká cenovka je pro tuto značku typická. Objem 1,5 l (min. 0,5 l) je sice menší než u Sencoru, ale nepovažuji to za úplně malé číslo. Zaujalo mě, že konvice se automaticky vypne při nedostatku vody (jedná se o užitečnou i bezpečnostní funkci) a samozřejmě i po dosažení bodu varu. Přesná teplota vody sice nelze nastavit, ale konvici lze sundat z otočné základny ještě před koncem varu. Přestože se v popisu uvádí i automatické vypnutí při sejmutí konvice během varu, podle recenzí tomu tak není, co je škoda. Příkon 1 800 W považuji vzhledem k objemu za více než dostatečný, ohřev je rychlý. Poněkud zklame chybějící ukazatel hladiny vody, avšak potěší integrovaný úložný prostor na kabel. Nerez je u konvic běžný, je hygienický a nepohlcuje pachy ani chutě, což považuji za velkou výhodu této konvice. Sítko bohužel není vyjímatelné, je pevnou součástí konvice. Na jedné straně je fajn, že se ani po dlouhém používání nepoškodí, jelikož je nerezové, na druhé straně je čištění náročnější. Podle více spotřebitelů je konvice hlučná, avšak která není? Vzhledem k ceně se jistě jedná o vhodnou volbu.

Tefal považuji za synonymum kvality, minimálně co se elektrických grilů týče. Tato konvice však mé přesvědčení potvrzuje. Objem 1,7 l je podle mě u konvic standardem, příkon 1 800 W se, jak potvrdili spotřebitelé v recenzích, stará o rychlé zahřívání. Dvouplášťový povrch je sice z plastu, ale vnitřní nádoba je vyrobena z nerezavějící oceli, která se nejen snadno udržuje, ale je i hygienická. Chválím vyjímatelný filtr, udržování čistoty konvice je díky němu jednodušší, automatické vypnutí i automatické otevírání (po stisknutí tlačítka). LCD displej považuji za přehledný, zobrazuje se na něm teplota v reálném čase, stejně jako v případě Sencoru lze teplotu nastavit v 5 krocích – 40/70/80/90/100 °C. Nastavení teploty se mi zdá praktické, jedním tlačítkem se spouští ohřev na 100 °C, ostatní se volí mačkáním druhého tlačítka. Praktická je také funkce udržování teploty až 30 min. po zahřátí. Tefal věří svým výrobkům, o čemž svědčí garance opravitelnosti výrobků po dobu 15 let. Milým detailem je úložný prostor pro kabel, avšak chybějící ukazatel hladiny vody je rozhodně negativum. V popisu chybí údaj o ochraně chodu naprázdno, zbývá doufat, že nechybí. Celkově však konvice na mě působí dobře, za výzkoušení rozhodně stojí.

Vzhledem k objemu 1,7 l ma tato konvice příjemně překvapila příkonem 2 200 W. Ohřev je díky tomu rychlý (0,5 l ohřeje za 1,5 min., 1,7 l za 5 min.). Opět jde o konvici s regulací teploty, poněkud zamrzí, že rozsah je menší, než nabízí konkurence. Na výběr je z teplot v rozmezí 60 až 100 °C v desetistupňových intervalech. Pochvalu si zaslouží ukazatel hladiny vody, ovšem podle spotřebitelů není až tak dobře viditelná, ale také funkce udržování teploty Keep Warm, dokonce až po dobu 2 hodin. Vnitřní nádoba je nerezová, což je podle mě pozitivem, teplota se nastavuje na základně (tlačítka a LED displej), ne přímo na rukojeti, jedná se o praktické řešení. Vyjímatelný filtr, prostor pro uložení kabelu, víko vybavené bezpečnostní pojistkou a podsvícený vypínač jsou také plusy tohoto modelu. Jak se ukazuje, rozsah teplot, ale i nabídka funkcí u rychlovarných konvic s regulací teploty je různý. Lauben mě zaujala designem, snadným ovládáním i příkonem. Konvici této značky mám doma, ačkoli ne takovou „fancy“, ale jsem s ní spokojená. Myslím, že i tato je opravdu dobrá a své fanoušky si najde.

Nejen vysavače, telefony, odvlhčovače vzduchu, ale také konvice? Xiaomi má široký záběr, nejde samozřejmě o minus, jen konstatování. Xiaomi Mi Smart Pro umožňuje regulaci teploty v rozmezí 40 až 100 °C. Objem je menší (1,5 l), vzhledem k němu je však příkon dostatečný (1 800 W). Vnitřní nádoba je iv tomto případě nerezová, díky dvojitému plášti nedosahuje povrch vysoké teploty. Na tomto modelu mě zaujala především možnost ovládání přes mobilní telefon. Přes aplikaci lze např. nastavit udržování teploty vody po zahřátí až na 12 hodin. Nicméně, co je jistě plusem, ovládání je možné i pomocí dotykových tlačítek na rukojeti, zvolená teplota se zobrazuje na displeji. Popravdě, lepší volbou by bylo jejich umístění nahoře namísto po celé výšce, ale nahoře se nachází tlačítko pro otevírání víka, takže toto umístění lze považovat za logické. Mimořádně praktická je zvuková signalizace upozorňující na uvařenou vodu a tichý chod (potvrdily jej i recenze). Za minus musím označit chybějící sítko, ani jako pevná součást konvice, ani vyjímatelné, prostě chybí. Nemůžu si pomoci, ale tato konvice mě nezaujala. Zajímavější funkce (až na ovládání po telefonu) nabízejí zbývající nejprodávanější modely.

Mé tipy

Cena, recenze, parametry – pokud vás ani jedno z toho na nejprodávanějších rychlovarných konvicích nezaujalo, vyzkoušet můžete jeden z následujících modelů. Mimořádně levná je konvice o objemu 1 l Sencor SWK 1010WH. Pokud hledáte retro model, zaujmout vás může Gorenje K17CLI. Z vlastní zkušenosti však můžu potvrdit, že čištění je při takové konvici náročnější. Milovníkům značky ETA doporučuji konvici s regulací teploty Emma 5595 90000. Teplota se dá nastavit od 40 do 100 °C, avšak nemá ukazatel hladiny vody. Designem i materiálem (keramika) mě zaujala konvice Concept RK 0061. Příkon i objem jsou však menší.

Další články z kategorie Malé spotřebiče

Vaše hodnocení:
(90.4%)