Nejprodávanější olejové radiátory. Nejlepší recenze má Sencor
Olejové radiátory jsou na doplňkové topení jako vyšité. Ty nejprodávanější by měly přinést zajímavé parametry a být dostupné za příznivou cenu. Ať je tomu opravdu tak, si můžete ověřit v mém hodnocení nejprodávanějších olejových radiátorů. Při jeho tvorbě jsem vycházela z žebříčků oblíbenosti na portálech typu Heureka, Alza, Nay atp. Budu ráda, pokud můj názor na dané produkty doplníte o své osobní zkušenosti. K dispozici jsou vám komentáře na konci článku.
Nejprodávanější olejové radiátory
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Sencor SOH 3213WH | Zobrazit produkt | |
Sencor SOH 3209WH | Zobrazit produkt | |
OneConcept Wallander | Zobrazit produkt | |
Sencor SOH 8112WH | Zobrazit produkt | |
Solight OR01 | Zobrazit produkt |
Toto je asi první spotřebič, při kterém mě zajímá příkon. Samozřejmě, iu vysavačů či kuchyňských robotů je důležitý, ale ne až tak moc, protože se může výrazně lišit od výkonu. U olejového radiátoru se obvykle příkon rovná topnému výkonu. Proto považuji příkon tohoto radiátoru za vskutku dobrý – 2 000 W dokáže pořádně zahřát. Topný výkon lze regulovat pomocí 2 vypínačů. Je-li zapnut 1., ohřev je slabý, je-li zapnut 2., ohřev je střední a jsou-li zapnuty oba současně, ohřev je vysoký. Ovládání je podle mě velmi jednoduché, což je vždy plus. Výkon lze nastavit na 800, 1 200 a 2 000 W. Pomocí otočného termostatu lze nastavit dokonce teplotu, což jistě potěší. Nicméně myslím si, že již regulováním výkonu dosáhnete teploty, jakou chcete/potřebujete. Radiátor je vhodný do místnosti do 80 m3 , nevím, proč se neuvádí raději rozloha, ale mělo by jít kolem 20 m2 , což je přijatelné. Devět žeber je poměrně malý počet, avšak na druhé straně je radiátor kompaktní, což chválím. Někomu na tom možná nezáleží, ale Solight je česká firma a to je skoro jako domácí. Malý plusový bod si za to tento model zaslouží. Na první pohled působí trvanlivě, to je dobře, na druhý jej určitě nebudete moci používat jako plnohodnotné topení, ale to ani není jeho smysl. Jako doplňkové topení však podle mě do menších místností poslouží dobře.
O této značce jsem už co to popsala, nechci se opakovat, proto k tomu jen tolik, že se jedná o dobrý poměr mezi kvalitou a cenou. O pozitivech tohoto konkrétního radiátoru co to napoví i ocenění Produkt roku 2023. Příkon je oproti Solightu vyšší – až 2 500 W, výkon/teplota lze regulovat ve 3 stupních. Konkrétně na 1 000, 1 500 a 2 500 W. Počet topných článků se zvýšil na 13, radiátor je objemnější, ale podle mě je to dobře. Kompaktnost je sice fajn, ale více článků znamená více „tepelné plochy“. Prostor pro navinutí kabelu je sice drobnost, ale rozhodně potěší. Podle popisu je provoz bezhlučný, potvrdili to i spotřebitelé, za to dávám palec nahoru. Samozřejmě, u tohoto typu produktů není třeba zapomínat na bezpečnost, vždy je třeba si ověřit, zda nechybí ochrana proti přehřátí, proti zamrznutí a funkce automatického vypnutí při převrhnutí přístroje. Všemi třemi se tento model může pochlubit. To je samozřejmě velmi dobrá zpráva. Sencor SOH 3213WH na mě udělal dobrý dojem, recenze tvrdí, že se zahřívá velmi rychle. Není důvod ho nevyzkoušet.
Další Sencor? No, ano. Mezi olejovými radiátory patří tato značka dlouhodobě k nejprodávanějším, což svědčí o její oblíbenosti. Tento model se stal Produktem roku 2022, to zase co to napovídá o jeho kvalitě. Jedná se o velmi podobný model jako SOH 3213WH, liší se jen počet topných článků a výkon. Devět topných článků, výkon 2 000 W regulovatelný ve třech krocích (800, 1 200 a 2 000 W) – to výrazně připomíná olejový radiátor Solight OR01. Očividně jsou si jednotlivé modely velmi podobné a často je rozdíl v detailech. Tím příjemným je v případě Sencoru bezhlučný provoz a prostor pro navinutí přívodního kabelu. Ve prospěch tohoto modelu mluví i provedení. Podle popisu jde o patentované spojení topných článků pro lepší účinnost a nižší teplotu vnějších hran a patentovanou konstrukci oddělených konců topných článků, která zabraňuje přehřátí. O lepší kvalitě provedení ve srovnání se Solightem svědčí vyšší hmotnost radiátoru, má až 11,5 kg (Solight má cca 7 kg). Zaujaly mě i dobré recenze, podle kterých tento radiátor splňuje to, co slibuje. Do menší místnosti je to tedy očividně velmi dobrá volba.
Top Produkt roku 2019, 2020 a 2021 – to není špatné. Automaticky jsem tak očekávala, že půjde o zajímavý model. Co se víceméně splnilo, zklamáním je především jeho nízký výkon. Oproti konkurenci je 1 000 W poměrně málo. Jeho výhodou je však možnost nastavit teplotu v rozmezí 5 – 45 °C, podle mě jde o výborný rozsah. Na tomto modelu mě zaujala možnost použití jako běžného radiátoru a také jako nástěnného zařízení. V balení se totiž nacházejí stojany i upevňovací materiál, to musím pochlubit. Líbí se mi funkce Cleverheat Programming, v podstatě se jedná o týdenní časovač a možnost nastavit na každý den teplotu a čas, odkdy a do kdy má být radiátor zapnutý. Vhodný je jen do menších místností o velikosti do 20 m2, nejde o výtku, u olejových radiátorů je to standard. Jako jediný z nejprodávanějších produktů nemá žebra, jedná se o panelový model. Plus získává za automatické vypnutí při otevřeném okně a za bezpečnostní prvky (ochrana proti zamrznutí a přehřátí, pojistka proti převrácení). Přestože má mnoho dobrých vlastností, recenze až tak dobré nejsou. Samozřejmě, krátký čas nahřívání, rovnoměrné vytápění či dlouhodobé udržování tepla i po vypnutí jsou nespornými výhodami, nicméně kvalita zpracování a komplikované ovládání dobrý dojem z tohoto modelu výrazně kazí.
Na tomto radiátoru mě hned zaujal design. Černo-bílá kombinace podle mě působí stylově. Naštěstí ani parametry na tom není nejhůře. Příkon 2 500 W je nastavitelný ve 3 krocích (1 000, 1 500 a 2 500 W), teplotu lze nastavit v rozmezí 5 až 35 °C. To jsou velmi dobrá čísla. Chválím ECO režim, LED displej i dálkový ovladač. Ten považuji za velké plus, ovládání z gauče vždy potěší. Sencor iv tomto případě myslí na bezpečnost, přítomna je ochrana proti přehřátí. Avšak chybí ochrana proti zamrznutí a funkce automatického vypnutí při převrhnutí přístroje, to zamrzí. Podle recenzí je nahřátí velmi rychlé, to je pozitivum. Navzdory vyšší ceně chybí např. i prostor pro navinutí přívodního kabelu, který je u levnějších modelů samozřejmostí. Z tohoto modelu mám smíšené pocity. Na jedné straně nabízí dobrý výkon a krásný design, na druhé chybí drobnosti i bezpečnostní prvky přítomné u levných modelů.
Mé tipy
Kvalita za rozumnou cenu je u některých produktů nejdůležitější. Mnozí ji očekávají iu olejových radiátorů. Takovou volbou může být model Concept RO3309. Jedná se o velmi levný, avšak poměrně výkonný kompaktní model s regulací výkonu. Co se týče poměru cena/výkon, velmi dobře na tom je olejový radiátor FK Technics FKOS13M. Tři výkonové stupně (nejvyšší 2 500 W), 13 topných článků a možnost nastavení teploty v rozmezí 5 až 30 °C hovoří v jeho prospěch. Navzdory nižšímu výkonu mě zaujal model Camry CR 7812 s časovačem, regulací teploty (15 – 35 °C) a dálkovým ovladačem.