Nejprodávanější indukční varné desky

Nejprodávanější indukční varné desky. Nejlepší recenze má Electrolux

Vaření nemusí být vaše záliba, ale bez varné desky se pravděpodobně neobejdete. Nachází se jednoduše v každé kuchyni. Indukční varné desky jsou jednou z možností. Jsou nejprodávanější ty nejlepší? Mé hodnocení, při jeho tvorbě jsem vycházela z žebříčků oblíbenosti na známých webech jako Heureka, Alza a několika dalších, můžete doplnit o své osobní zkušenosti v komentářích na konci článku.

Publikováno: 05.11.2024
Aktualizováno: 07.11.2024
Obsah článku:

Nejprodávanější indukční varné desky

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool WL B1160 BF5*Zobrazit produkt
Electrolux LIR604335*Zobrazit produkt
Bosch PIE 651FC1E5*Zobrazit produkt
Electrolux EIV6345*Zobrazit produkt
Gorenje ECT641BSC5*Zobrazit produkt

Klasická varná deska se 4 plotýnkami a dotykovým ovládáním v pravém dolním rohu. Přiznávám, mně se všechny varné desky velmi podobají, proto mě zajímá především to, jaké funkce nabízí. Samozřejmostí všech indukčních varných desek by měla být funkce PowerBoost a časovač, Electrolux v tomto směru nezaostává. Časovač lze nastavit max. na 1 hodinu. Ne mnoho, pokud se chystáte vařit řekněme guláš, ale jde o standardní číslo a mně se zdá dostatečné. Plusem je možnost propojit desku s digestoří Hob2Hood, detekce hrnců a pánví podle velikosti a také 3-krokové využití zbytkového tepla. Trochu zamrzí chybějící hodiny, avšak jde jen o malý detail a vysloveně věc vkusu. Co však zamrzí víc, je chybějící multi zóna. Dvě zóny do jedné jednoduše nespojíte. Nejde vysloveně o nutnost, ale tuto funkci považuji za mimořádně užitečnou. K pozitivům řadím dětskou bezpečnostní pojistku, automatické vypnutí, akustický signál oznamující konec vaření a možnost připojit desku do 230 V i 400 V sítě. Max. příkon 7 200 W je srovnatelný s konkurencí (levá přední zóna má 21 cm a výkon 2 300/3 700 W, pravá a levá zadní zóna mají po 18 cm a výkon 1 800/2 800 W, pravá přední zóna má 14,5 cm a výkon 1 400/2 500 W). Tato varná deska patří do střední cenové kategorie, avšak nezdá se mi, že nabízela něco navíc, čímž by se výrazněji odlišovala od konkurence. Přesto není poměr cena/výkon na špatné úrovni.

Ocenění Produkt roku 2023 svědčí o tom, že se nad touto varnou deskou vyplatí uvažovat. Musím říct, že mě zaujala víc než model LIR60433, kromě základu totiž nabízí i něco navíc. Opět je deska rozdělena na 4 varné zóny a ovládání se nachází v pravém dolním rohu. Tentokrát však mají levé varné zóny velikost po 21 cm a výkon 2 300/3 200 W, pravá přední má 14,5 cm a 1 400/2 500 W a pravá zadní má 18 cm a 1 800/2 800 W. Pochvalu si však zaslouží funkce Bridge, která spojí varné zóny na levé straně a stane se z ní jedna. Čas a teploty se automaticky sladí. Deska detekuje přítomnost hrnců a pánví a přizpůsobí se jejich velikosti, umožňuje posílit výkon díky funkci PowerBoost, lze propojit s odsavačem par Hob2Hood a časovač lze nastavit až na 99 min. (využít se dá i jako minutka). Jedná se o detaily, které při koupi často zaváží. Ovládání je řešeno posuvně (DirectAccess), mně více vyhovuje ovládání pomocí ikonek (+ a -, případně šipky), opět však jde o záležitost preferencí. Podle recenzí plného výkonu dosáhnete pouze při zapojení na 3 fáze (400 V), jinak kolísá. To považuji za nevýhodu. Stejně tak hlučnost, na kterou si stěžuje více spotřebitelů. Papírově působí dobře, podle mě se nad ní uvažovat vyplatí.

Ne, Whirlpool nevyrábí jen pračky a chladničky, ve svém portfoliu má také varné desky. A nechybí jim technologie 6. smysl, která inteligentně reguluje výkon. To je jedním z plusů spotřebičů Whirlpool. Na této desce mě zaujaly přednastavené funkce, konkrétně jde o udržování v teple, rozpouštění, dušení a uvedení vody k varu. Myslím, že to výrazně usnadňuje vaření. Jako plusy vnímám funkci Power Management (umožňuje zvolit maximální příkon varné desky a připojit ji na napětí 230 V nebo 400 V) a také možnost sjednotit 2 varné zóny do 1 (Flexicook zóna). Nechybí klasické funkce Boost, dětská pojistka, indikátor zbytkového tepla. Varné zóny jsou 4, přední a zadní levá mají po 18/23 cm a výkon 1 750/2 200 W, zadní pravá má 21 cm a výkon 2 100/3 000 W, přední pravá zase 14,5 cm a výkon 1 200/1 600 W. Hodnota výkonu se nastavuje pro každou zónu samostatně v rozsahu 1 až 9, čas vaření lze nastavit od 1 do 99 min., následně se varná zóna automaticky vypne. To jsou pozitivní zprávy. Na rozdíl od předchozích 2 modelů má tato varná deska ovládání vpředu, působí mimořádně jednoduše, což vnímám jako pozitivum. Varná deska se nedá propojit s odsavačem par, nepovažuji to však nutně za minus. Přiznávám, mě zaujala ai recenze říkají v její prospěch.

Německá kvalita – to mě u této značky vždy napadne první. Tato varná deska je sice dražší, ale cena podle mě odpovídá kvalitě. Zvláště mě zaujala možnost nastavit výkon až v 17 krocích, senzor na smažení PerfectFry, funkce QuickStart (rozezná, na které varné desce se nachází hrnec a zobrazí to na ovládacím panelu) a funkce ReStart (při vypnutí varné desky si jistou dobu zapamatuje původní nastavení) . O tom, že se jedná o dobrý spotřebič, mě přesvědčilo i to, že se varná deska sama vypne, pokud pokrm vykypí, případně se něco rozlije. Varné zóny jsou tradičně 4, přední a zadní levá mají 18 cm a výkon 3 100 W, zadní pravá má 14,5 cm a výkon 2 2000 W a přední pravá má 21 cm a výkon 3 700 W. Ovládání DirectSelect se nachází vpředu uprostřed , což je fajn, ale nepovažuji ho za intuitivní. Ukazatel zbytkového tepla je jen 2-stupňový, ale časovač je pro každou zónu samostatně a lze jej nastavit až na 99 min., po uplynutí času se varná zóna automaticky vypne. K dispozici je i budík, pokud zvolíte ten, varná zóna zůstane zapnutá, jen vás zvukový signál upozorní na uplynulý čas. To se mi zamlouvá, vždy je lepší mít na výběr. Za výrazné minus považuji chybějící multi zónu. Indukční desky obecně působí moderně, avšak tato má také moderní funkce a kvalitní provedení. To zaváží.

Na to, že jde o 4zónovou varnou desku, je mimořádně levná. Nemusí to znamenat, že je nekvalitní, je však třeba se smířit s tím, že jde o velmi jednoduchý model. Nechybí mu funkce Booster, časovač (max. 99 min.), dětská pojistka ani ukazatel zbytkového tepla. Deska funguje při napětí 230 V, její celkový příkon je 7 000 W. Jaký výkon mají jednotlivé zóny, se neuvádí, to vnímám jako minus. Svůj úkol tato varná deska určitě splní, je levná, což může být pro mnohé důležitým faktorem. Podle mě si však pro každodenní vaření zvolte raději pokročilejší model.

Mé tipy

Nejprodávanější indukční varné desky mají své plusy i minusy, parametry či cenou nemusí vyhovovat každému. Možností je, naštěstí, mnohem víc. Pokud jsou pro vás při výběru důležité pozitivní recenze, pochlubit se jimi může model Bosch PUE 611FB1E. Milovníkům značky Mora dávám do pozornosti varnou desku Mora VDIT 631 C. Příjemně překvapí cenou, přičemž funkcemi nezaostává ani za dražšími modely. Velmi levná je indukční varná deska Candy CI642CBB/1, avšak výkon je dostatečný a potěší např. funkcí Pauza. Za dobrou volbu považuji varnou desku AEG Mastery IKE64441IB. Cena je sice vyšší, ale vyváží to kvalitou a funkcemi.

Další články z kategorie Velké spotřebiče

Vaše hodnocení:
(91.2%)